تجلی گفتمان اقتصاد مقاومتی در حرفه‌ فروش و بازاریابی

اقتصاد مقاومتی

گفتمان اقتصاد مقاومتی، مرهمی است برای زخم‌های فرهنگی. گفتمان اقتصاد مقاومتی، پاسخی است به نیازهای روز. اقتصاد مقاومتی گشایشی است در فضای اقتصادی.

پژوهش الگوی ارتباط اقناعی در چارچوب گفتمان اقتصاد مقاومتی به انجام رسیده است. این پژوهش با اتکاء به رویکرد درون‌زایی اقتصاد مقاومتی تلاش دارد الگوهای بومی مذاکرات فروش را از متن بومی بازار استخراج کند.

از تجلی اقتصاد مقاومتی بیشتر بدانید

نقش فروش به عنوان ابزار درآمدسازی بنگاه‌های اقتصادی غیر قابل کتمان است. درصورتی‌که بنگاه‌های داخلی موفق به فروش محصولاتشان (کالا، خدمات) به مشتری ایرانی شوند و توان رقابت با محصولات خارجی بیابند، اقتصاد این مرز و بوم، توان بیشتری یافته و با تغییرات گوناگون در این گوشه و آن گوشه‌ی دنیا متلاطم نخواهد شد.

رشد غرورآفرین صنایع دانش‌بنیان در کشورمان، نویدبخش ایجاد فرصت‌های بسیاری برای اشتغال نیروهای فروش در آینده است. جهت پیشگیری از کندی چرخ اقتصاد ملی، می‌بایست از هم اکنون به فکر ارتقای سطح مهارت‌های کاربردی در این حرفه باشیم؛ زیرا در آینده فرصتی برای آزمون و خطا نخواهیم داشت.

ظرفیت‌های بومی

ازجمله ظرفیت‌های بومی ارتقای سطح مهارت‌های کاربردی فروشنده‌ها، گنجینه‌ی تجربه و دانش بومی بازار است که به علت سلطه‌ی علوم انسانی وارداتی بر حوزه‌ی مدیریت فروش و بازاریابی تاکنون مغفول مانده است. از سویی ناکارآمدی نسخه‌های غربی ارائه شده به نیروی فروش بومی، پرواضح است و آثار آن را در جای‌جای بازار می‌توان مشاهده کرد. از سوی دیگر، صنعت آموزش مدیریت، به جای ارائه‌ی ابزارهای توانمندسازی نیروی کار، کاربردی مگر چاپ گواهینامه و مدرک ندارد.

عدم آشنایی با آموزه‌های اخلاقی و مکتب «فروش حلال» در فرهنگ کار و کسب ایرانی، دلیلی بر نیاز به واردات «آنچه به درد نمی‌خورد» نیست، گواه این ادعا سابقه‌ی درخشان کار و تجارت  بازرگانان و فروشنده‌های موفقی است که در صنایع گوناگون با توکل، صبر، استمرار، پایداری و تحمل به پیروزی و موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. نیاز امروز ما ابزارهایی کاربردی برای موفقیت در فضای امروز بازار و تحقق اقتصاد مقاومتی است؛ نه تقلید کورکورانه از آنچه در محیطی دیگر و برای بازارهای دیگری تجویز شده‌اند.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.