اهمیت همگامی با مشتری

ارزش همگامی با مشتری در آن است که ارتباط غیر کلامی در هر زمانی بدون نیاز به توجه شما، همزمان با ارتباط کلامی در جریان است . باید زبان کلامی مخاطب را درک نمایید و متوجه فرامین غیرمستقیم خود به او و همچنین او به خودتان باشید. زیرا هر دوی شما بی‌وقفه در حال القای معانی به یکدیگر می‌باشید. با حفظ کردن الگوهای حرکت چشم از پیش، در ابتدای ملاقات با مشتری مراقب حرکت چشم او باشید.

 

 به هر حال همواره در حال پلک زدن و تنفس هستید، پس چه بهتر که به همگامی با پلک زدن و تنفس مشتری بپردازید. همین کار را برای تنظیم سرعت کلام و زیر و بم صدای او انجام دهید. با همان دقتی که کلام مورد تاکید او را ( مثلا سهولت دریافت مبالغ خسارت و یا هرچه به محصول و خدمات شما مربوط می‌شود) به کار می برید، باید به حرکت چشمان مشتری نیز دقت کنید و ادبیات مورد استفاده خود را براساس نوع سیستم پردازش اطلاعات وی بکار برید.

همگامی با مشتری به تنهایی مهم نیست. بعد از همگامی باید هدایت کرد. زمانی‌که میان شما و مشتری تفاهم ایجاد می‌شود، هنگام هدایت است.هنگامی‌که با ریتم کلام مخاطب حرف می‌زنید و با هم تفاهم دارید می‌بایست آرام آرام سرعت را تغییر دهید تا الگوی جدیدی برپا کنید.

به یاد داشته باشید، هرزمان سطح ارتباط افت کرد دوباره آن را تنظیم می‌کنیم. دقیقاً مثل در دست گرفتن دوباره فرمان هنگام رانندگی.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =